Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aileme karşı soğuk davranmaya başladım.

hiLmi

New member
Selamın Aleyküm Arkadaşlar;

Askerden döndüğümden beri anneme,babama ve ablama daha sabırsız tahammülsüz olmaya başladım bu

beni fazlasıyla üzüyor bu durum kız arkadaşımla aramızda olanlarda da aynı herşeye çok aşırı tepki veriyorum

çok çabuk sinirleniyorum. Aklıma takıln bir durum var acaba büyü yaptırılmış olabilirmiym kaç gündür aklıma

takılıyor anneme de söylemek istemiyorum bunu birde size danışmak istedim.

New member
Ne buyusu kardes yau?!?!?! Askerden gelen insanlarin cogu bazi psikolojik problemlerle karsilasabilir, bu gayet normaldir! Sadece sizde olan birsey degil bu... Sadece kendinize hakim olmasini ogrenin yeter;)

ayýþýðý

New member
şey derler sinirli oldugunuz zaman çıplak ayakla toprakta yürüyün siniri alıyo :)

ibrahim571632

New member
Anne ve babadan biri veya her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına erişecek olursa, onlara sakın"Öf’ bile deme, onları azarlama, onlara güzel söz söyle. • Onlara merhamet ve tevâzu kanadını ger ve de ki: "Ey Rabbim, nasıl onlar beni küçükken besleyip büyüttülerse, Sen de onlara öylece merhamet buyur." (İsrâ Sûresi: 23-24.)

Anne ve babayı şefkat ile teçhiz eden ve seni onların merhametli elleriyle terbiye ettiren hikmet ve rahmeti hesâbına onlara hürmet ve muhabbet, Cenâb-ı Hakkın muhabbetine âittir. O muhabbet ve hürmet, şefkat, lillâh için olduğuna alâmeti şudur ki: Onlar ihtiyar oldukları ve sana hiçbir faydaları kalmadığı ve seni zahmet ve meşakkate attıkları zaman daha ziyâde muhabbet ve merhamet ve şefkat etmektir. Yukarıdaki âyet, beş mertebe ile hürmet ve şefkate, evlâdı dâvet eder.

Kur’ân’ın nazarında vâlideynin hukukları ne kadar ehemmiyetli ve ukùkları (İtaatsizlik ve saygısızlıkları) ne derece çirkin olduğunu gösterir. Mâdem ebeveyn kimseyi değil, yalnız evladlarının kendinden daha ziyâde iyi olmasını ister; ona mukabil, evlad dahi pedere karşı hak dâvâ edemez.

Peder ve vâlideye karşı muhabbetin Cenâb-ı Hak hesâbına olduğu için, hem bir ibâdet, hem de onlar ihtiyarlandıkça hürmet ve muhabbeti ziyâdeleştirirsin. En âlî bir his ile, en merdâne bir himmet ile onların tûl-i ömrünü ciddi arzu edip bekàlarına duâ etmek, tâ onların yüzünden daha ziyâde sevap kazanayım diye samimi hürmetle onların elini öpmek, ulvî bir lezzet-i ruhânî almaktır.

Mahlûkatın en mükerremi olan insan; ve insanların en mükemmeli olan ehl-i iman; ve ehl-i imanın en ziyade hürmet ve merhamete şâyân aceze, alîl ihtiyareler; ve alîl ihtiyarların içinde şefkat ve hizmet ve muhabbete en ziyade lâyık ve müstehak bulunan akrabalar; ve akrabaların içinde dahi en hakikî dost ve en sadık muhib (sevgili) olan peder ve valide, ihtiyarlık hâlinde bir hanede bulunsa, ne derece vesile-i bereket ve vasıta-i rahmet ve "Beli bükülmüş ihtiyarlarınız olmasaydı, belâlar sel gibi üstünüze dökülecekti"-hakikatinin ne derece sebeb-i def-i musibet (musibetlerden kurtulma sebebi)olduklarını sen kıyas eyle.

İşte, ey insan, aklını başına al. Eğer sen ölmezsen, ihtiyar olacaksın. “Her amel kendi cinsinden bir amel ile karşılık görür.” hakikatinin sırrıyla, Sen valideynine hürmet etmezsen, senin evlâdın dahi sana hizmet etmeyecektir. Eğer âhiretini seversen, işte sana mühim bir define: Onlara hizmet et, rızalarını tahsil eyle. Eğer dünyayı seversen, yine onları memnun et ki, onların yüzünden hayatın rahatlı ve rızkın bereketli geçsin. Yoksa onları istiskal etmek, ölümlerini temenni etmek ve onların nazik ve seriü’t teessür kalblerini rencide etmekle "Dünyada da, âhirette de ziyana uğradı." (Hac Sûresi, 22:11.) sırrına mazhar olursun.

Eğer rahmet-i Rahmân istersen, o Rahmân’ın vedîalarına (emanetlerine) ve senin hanendeki emanetlerine rahmet et.

...Bediüzzaman (R.A.) Derlemesidir...

Allaha emanet olunuz.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Rabbim hastaliginizin sifasini verir insallah cünkü hastasi oldugunuz bu durum kalbende sizi iyilige cekmiyor kötüye vesile oluyor.Insallah cabuk atlatirsiniz hicbirsey olmazsa 1 haftaligina kendinizle basbasa kalabileceginiz biryer ayarlayin ve okuyacaginiz size eslik edecek kitaplar götürün ve 1 hafta yetecek erzak da alin yaniniza,sizi disariya bagimli yapacak herseyden o hafta SIYRILIN.ve kitaplar ve ibadetlerinizle mesgul olun tefekkür edin Ömrünüzden gitmis olan 20 YILI tamamen bir haftasini rabbe ayirin ve nefsinizi o 1 haftada ezin isterseniz oruc tutarak ve ibadetle olabilecek seyler bunlar.

Umarimki yararli olur

selametle kardesim

hiLmi

New member
Rabbim hastaliginizin sifasini verir insallah cünkü hastasi oldugunuz bu durum kalbende sizi iyilige cekmiyor kötüye vesile oluyor.Insallah cabuk atlatirsiniz hicbirsey olmazsa 1 haftaligina kendinizle basbasa kalabileceginiz biryer ayarlayin ve okuyacaginiz size eslik edecek kitaplar götürün ve 1 hafta yetecek erzak da alin yaniniza,sizi disariya bagimli yapacak herseyden o hafta SIYRILIN.ve kitaplar ve ibadetlerinizle mesgul olun tefekkür edin Ömrünüzden gitmis olan 20 YILI tamamen bir haftasini rabbe ayirin ve nefsinizi o 1 haftada ezin isterseniz oruc tutarak ve ibadetle olabilecek seyler bunlar.

Umarimki yararli olur

selametle kardesim

keşke öyle bi imkanım olsada alıp başımı gidebilsem..

Ama ben gerçekten inanıyorum üzerimde bir kötülük olduğuna, bana yardımcı olacak birini bulmam lazım yardımcı olabilecek kimse yokmu.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
ALIP Basini gitme ama bir gün yanliz kal sessiz ve 24 saati dolu dolu gecir 7 gün yapamiyorsan 1 gün yap insallah faydasini göreceksindir.Onun disinda büyü yapilmasi gibi olaylari rabbim esirgesin insallah burada sana yardimci olacak arkadaslar cok zor olur insallah dedigimi anlamissindir.

dedigim gibi sifa Allah dan insallah yakin zamanda kalbine inen ve sonra diline nüfuz eden hastaligin,nefsin bir an önce terbiye olur sifa bulur hayra olur

selametle

mümin86

New member
Selamın Aleyküm Arkadaşlar;

Askerden döndüğümden beri anneme,babama ve ablama daha sabırsız tahammülsüz olmaya başladım bu

beni fazlasıyla üzüyor bu durum kız arkadaşımla aramızda olanlarda da aynı herşeye çok aşırı tepki veriyorum

çok çabuk sinirleniyorum. Aklıma takıln bir durum var acaba büyü yaptırılmış olabilirmiym kaç gündür aklıma

takılıyor anneme de söylemek istemiyorum bunu birde size danışmak istedim.
Kardeş bende üniversite bittiğinde eve geldiğim zaman bu tarz bir problem ile karşılaşmıştım :) zamanla insan düzeliyor. herşeyi oluruna bırak kırmamaya çalış çünkü ileriki günlerde normala döneceğini bildiğini kafana yerleştirmeye çalış.

Üst Alt