Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adnan Oktar Alevileri Anlatıyor

ahmetselim

New member
Adnan Oktar Alevilere olan bakış açısını anlatıyor, izlemekte fayda var​

esmer

New member
Alevilik;Allah aşığı demekle ve direk övgülerle çözüm bulunmuyor.

Şu anda gerçek anlamda bir alevilik ve sünnilik zıtlaşması var ve alevilik gittikçe dini bir olgu olmaktan uzaklaşıp kültür olmaya başladı.

Hatta hristiyan olduğunu ve hatta ateist olduğunu söyleyen alevilerin sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çok.

Birlik ve beraberlik oluşturmak için böyle ciddi bir problemin varlığını yok saymak,çözüm adına hiçte doğru bir yol değil.

Türkiye'de sünnilerden başka şiiler de yaşamaktadırlar ancak onlar gerçekten islamı yaşamaktadırlar.

Bence bu konu adına nedenleri adına ciddi bir istatistik yapılmalı...

ahmetselim

New member
tamam doğru ama bence adnan oktarın sevecen, dosane yaklaşımı son derece önemlidir. özellikle güzel bir örnek teşkil etmesi açısından. sevgiyle yaklaşmayı öğretmek çözüm yollarının başında gelir.

ABBAD

New member
Aleviler allah aşığıdır!

Aleviler allah aşığıdır!

Aleviler Allah Aşığıdır, bu söz çok hoşuma gitti. çok samimi ve çok içten söylenmiş bence...

mesafe

New member
Allah aşığı olmak Kitab'ına (Kuran) inanmak ve itaat etmekle olur. Kitap'tan bir kısmını kabul edeceksin, bir kısmını etmeyeceksin. Böyle şey olmaz. Yoksa herkes her şeyi söyler. Bir dayanağı olmalı.

Sonn derece katılıyorummm...yolumuz kuran ve sünnet olmalı bizi Alllah'a ve rasulune ancak ve ancak canlı birer kuran olarak hayatımıza dökerek yaşamalı,ve sünneti seniyyenin takipçisi olmalı tasavuf insanı bu tür takıntılardan kurtarıyor derdimiz aşan lillahh oluveriyor ama olumlu yaklaşmakta fayda var...

muallimisalis

New member
aleviler sahabelere sövmeyi terk etsinler. kuran ayetlerini yanlış yorumlamalarını terk etsinler. hadisi mezhebi inkar etmeyi terk esinler. içkinin zinanın açık gezmenin haram oldugunu kabul etsinler. dinimize saygılı olsunlar. aleviler allaha kitaba sin ve kaf ile sövüyorlar. bunları terk ederlerse yada bunları bizim yanımızda söylemezlerse kendileri için hayırlı olur bizde onlarla iyi geçiniriz. birde bizimle dini tartışmalara girmesinler bilmiyorlar anlamıyorlar çünkü. bakın yahudiler ermeniler bir müslümanla tartısmaya girmezler. efendimize kurana hakaret derecesinde sözleri vardır kendi meclislerinde söylerelr ama bizim yanımızda söylemezler. neden? çünkü zararlı çıkarlar. anlaşıldı sanırım

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Adnan hoca hakkında...

Adnan hoca hakkında...

Adnan hocayı gençliğinden bu güne kadar çalışmalarını hayranlıkla takip
ediyordum hele yazdığı ve nakil ettiği eserleri ile h.z. Allahın yaratıcı kudretini dünyaya duyurması olağan üstü bir çalışmanın eserleri olduğu
belli. özel hayatı bizi ilgilendirmiyor fakat h.z ebubekir efendimize
h.z. ömer efendimize h.z. osman efendimize h.z. ayşe annemize ve birçok
Ashabı kiram hazaratına küfür eden alevilere kardeşim diyorsa vebal
altına girmektedir ve bir gün gelir bunun hesabını öder. Çünkü ağızdan
çıkan her söz kayda geçiyor. ve bir gerçektir ki kim kime kardeşim diyorsa
o kişi onunla beraberdir onun hali üzeredir öldüğü zaman da onların
saflarında yer alacaktır.

radikal

New member
Onlar bizi, bizler de onları kulaktan dolma bilgiler ile tanımaya kalkarsak en büyük zulümü birbirimize yapmış oluruz.

Ehli sünnet içerisinde ne kadar Din'e uzak insan varsa, aynı şekilde alevilik içerisinde de uzak insanlar vardır ve her zaman da olacaktır.

Bu sayfalarda yıllardır tek bir ayet hakkında onlarca değişik yorum getiren insanlar var. Beğendiğimiz ve itikadımıza uygun gelen yorumlardan biri doğru diğerleri ALEVİ meşrebli ve yanlış dersek olmaz.

Alevi kişiler içerisinde 5 vakit namazını kılan, orucunu tutan, zekatını veren düşküne ve miskine elini uzatan o kadar çok insan var ki, onlar benim kardeşlerimdir. Bu insanlar Ashabı Kiram'ın (r.anhüm ecmain) son demlerinde ortaya çıkan fitnede o zaman şartları içerisinde Hz.Ali (k.vechehü) tarafında yer almış, hükmü Allah'a (celle celaluhu) bırakmıştır. Bırakmayan da sapıtmıştır. Bu ehli sünnet içersinde de böyledir. Hükmü Allah'a (celle celaluhu) bırakan 4 mezhep yoldan ayrılmamış, fakat diğerleri günümüzde de gördüğümüz gibi sapıklık ve şaşkınlık içerisinde yaşamaya halen devam etmekte ve yanlış itikadını her daim devam ettirmektedir. Haşa ve haşa; başımızın tacı Hz.Ali (k.vechehü) efendimize dahi sin kaf'lı sözler sarf etmektedir. Yanlış kimden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin; YANLIŞTIR.

Alevilik; bazı insanların sandığı gibi Din'i bir olgu değildir, KÜLTÜRDÜR. Bu kültür yüzyıllardır devam etmiş ve halen de etmektedir. Alevilerin içerisinde bu kültüre layık olamayan bir çok kol vardır. Ve bunların bir çoğu itikadi anlamda sapık bir anlayıştadır. Ama bu sapık anlayışı bütün alevi cemaatine mal edemeyyiz, buda büyük günahtır.

Benim bu dünyada bir tane kan kardeşim var, ve inanın o kişi arap alevisi bir müslümandır. Halen Lübnan'da yaşıyor ve halen alevi kültürü içerisinde Din'i vecibelerini eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışıyor.

Sitemizde arasıra yazılar yazmaya çalışan hancilar, pervaneciler gibi tiplerden de fersah fersah uzaktadır.

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Sevgili radikal kardeşim asmış olduğun yazıyı birdaha gözden geçirmeni
rica ediyorum çünkü kullandığın ifadelerde zıtlaşma var .
Örneğin dört meshebin dışında olanları ve olmayanları aynı görüyorsun
Lübnandaki arkadaşını cemaate misal vermen ise bana tuhaf geldi.
üstelik övmüş olduğun o arkadaşın sapık meshebin içinde yaşıyor.
Eğer doğru yolu bulmuş olsaydı orada olmazdı.
şahsım adına konuşuyorum ki, kerbela vakasını günümüze taşımayan
eshabı kirama hakaret etmeyen bölücülük yapmayan bütün aleviler
kardeşimdir diyorum h.z. Ali kerremallhü veche efendimizi sevenler alevi
ise ben de aleviyim biz sünni kökenden yetişmemize rağmen biz h.z. Ali
efendimizin savaşlarının hikayelerini okuyarak büyüdük ve sizde biliyorsunuz ki aleviler sünniler diye bizi hain görüp dışlarlar ve kerbela
olayını kan davasına döndürüyorlar bu bölücülük değil de nedir.

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
radikal kardeşime sorum var.

radikal kardeşime sorum var.

Hancılar pervaneciler diye atıfta bulunmuşsun sonradan farkettim kimleri
kastettiğinizi merak ettim lütfen açıklarmısınız ?

Ayrıca dört meshebi savunmak yanlış bir hareketmiydi bunu da açıklamanızı
rica ediyorum. Belirtmek isterim ki, sizi çok takdir ediyor yazılarınızı
okuduğum zaman ruhumda huzur hissediyordum şu anda ise kafamı
karıştırdınız yoksa bu sitede demokratik açılım başladı da ben mi bilmiyorum üç dört aydır Türkiyede idim sebebi ise biraz sağlık sorunum vardı bu sebepten dolayı siteden ayrı kaldım takip edemedim Ramazanı şerifin yirmisinde Wiyanaya geldik h.z. Allaha sonsuz şükürler olsun şimdi çok iyiyim. Yaş yetmiş iş bitmiş demiyoruz h.z. Allahın duyurduğu doğru
bildiklerimizi duyurmaya çalışıyoruz. bu arada da bilmediklerimizi sizin
gibi kültürlü genç kardeşlerimizden öğreniyorum. Cevabınızı bekliyorum...

h-a-m-z-a

New member
Onlar bizi, bizler de onları kulaktan dolma bilgiler ile tanımaya kalkarsak en büyük zulümü birbirimize yapmış oluruz.

Ehli sünnet içerisinde ne kadar Din'e uzak insan varsa, aynı şekilde alevilik içerisinde de uzak insanlar vardır ve her zaman da olacaktır.

Bu sayfalarda yıllardır tek bir ayet hakkında onlarca değişik yorum getiren insanlar var. Beğendiğimiz ve itikadımıza uygun gelen yorumlardan biri doğru diğerleri ALEVİ meşrebli ve yanlış dersek olmaz.

Alevi kişiler içerisinde 5 vakit namazını kılan, orucunu tutan, zekatını veren düşküne ve miskine elini uzatan o kadar çok insan var ki, onlar benim kardeşlerimdir. Bu insanlar Ashabı Kiram'ın (r.anhüm ecmain) son demlerinde ortaya çıkan fitnede o zaman şartları içerisinde Hz.Ali (k.vechehü) tarafında yer almış, hükmü Allah'a (celle celaluhu) bırakmıştır. Bırakmayan da sapıtmıştır. Bu ehli sünnet içersinde de böyledir. Hükmü Allah'a (celle celaluhu) bırakan 4 mezhep yoldan ayrılmamış, fakat diğerleri günümüzde de gördüğümüz gibi sapıklık ve şaşkınlık içerisinde yaşamaya halen devam etmekte ve yanlış itikadını her daim devam ettirmektedir. Haşa ve haşa; başımızın tacı Hz.Ali (k.vechehü) efendimize dahi sin kaf'lı sözler sarf etmektedir. Yanlış kimden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin; YANLIŞTIR.

Alevilik; bazı insanların sandığı gibi Din'i bir olgu değildir, KÜLTÜRDÜR. Bu kültür yüzyıllardır devam etmiş ve halen de etmektedir. Alevilerin içerisinde bu kültüre layık olamayan bir çok kol vardır. Ve bunların bir çoğu itikadi anlamda sapık bir anlayıştadır. Ama bu sapık anlayışı bütün alevi cemaatine mal edemeyyiz, buda büyük günahtır.

Benim bu dünyada bir tane kan kardeşim var, ve inanın o kişi arap alevisi bir müslümandır. Halen Lübnan'da yaşıyor ve halen alevi kültürü içerisinde Din'i vecibelerini eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışıyor.

Sitemizde arasıra yazılar yazmaya çalışan hancilar, pervaneciler gibi tiplerden de fersah fersah uzaktadır.

es selamu aleykum ;

Öncelikle bütün din kardeşlerimin mübarek ramazan bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.ALLAH a ve onun Resulune itaat eden getirdiği kuralları benimseyip kabul eden ALevi kardeşlerimize sözümüz yok zaten hakkımız ve haddimiz de değil.
Bizim eleştirdiğimiz kendi nefisleri doğrultusunda bu emirleri yorumlayarak uygulayıp bunu da nesiller e aktarmaya çalışanlara ..Bakara 249 u örnek gösterip Maide 90 ı görmezden gelenlere..İslam ın öz değerlerine sahip çıkan kimseyi kendimizden soyutlamayız onları kucaklamak varken ...

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
H-A-M-ZA- kardeşime yanıt..

H-A-M-ZA- kardeşime yanıt..

Muhterem kardeşim: getirdiğiniz yorum için H.Z. allah Razı olsun. aynı fikir ve
düşüncedeyim. Yukarıda astığım yazılarda da, Ashabı kirama sövmeyen
kerbela vakasını günümüze taşıyıp kan davası gütmeyen müslümanları
bölmeyen h.z. Ali efendimizi sevenler bizim kardeşimizdir demiştim İşte
irakta şia sünni kavgası,işte vatanımızdaki alevi sünni bölücülüğü demokratik açılım yaygarası ile onların tabiri ile cini şişeden çıkardılar saf
ve temiz niyetli vatan evladı olan kürt kardeşlerimizin içine bölücülük cinini
empoze ediyorlar ve bunu en güvendiğimiz kişiler yapıyor h.z
ALLAH sonumuzu hayır etsin inşaallah...

radikal

New member
Hancılar pervaneciler diye atıfta bulunmuşsun sonradan farkettim kimleri kastettiğinizi merak ettim lütfen açıklarmısınız ?

Canım kardeşim (ağabeyim) merhaba, hancılar pervanecilerden kasd etmek istediğim kişiler, senin bugün lanet okuduğun tipler var ya, işte onun gibileri içindi. Hancı pervaneci diye forumda gezinen bir tip var, her seferinde ehli sünnete küfr edip geziyor. Ki, bu arkadaş alevi değil, rafızi.

Ayrıca dört meshebi savunmak yanlış bir hareketmiydi bunu da açıklamanızı

Dört mezhebi savunmak yanlış bir hareket değil, bilakis mühim bir görevdir.

Belirtmek isterim ki, sizi çok takdir ediyor yazılarınızı
okuduğum zaman ruhumda huzur hissediyordum şu anda ise kafamı karıştırdınız yoksa bu sitede demokratik açılım başladı da ben mi bilmiyorum

Allah (celle celauhu) razı olsun. (Haketmediğimiz halde) büyüklük gösterip bizi övmüşsünüz. Kafanız karışmasın, demokratik açılım peşinde değiliz, bilakis bu açılımın peşinde olanları maalesef hayret ve üzüntü ile izliyoruz. 1000 yıllık kardeşim olan kürt ırkını bana düşman etme çalışmalarını, nasıl da İslami ve insani kılflara sokmak istediklerini gördükçe "biz kimiz ? peki bunlar evvel zamanında kimlerdi ?" gibi sorulara cevap bulmaya çalışıyorum. Hançerin ucu yakından gelince doğal olarak ciğerimizi acıtıyor.

Biz bu açılım peşinde olan tiplerden değiliz, olamayayız da. hele hele İslami konularda reform diye tutturan lavuklardan da fersah fersah uzaktayız. Rahat olun.

üç dört aydır Türkiyede idim sebebi ise biraz sağlık sorunum vardı bu sebepten dolayı siteden ayrı kaldım takip edemedim Ramazanı şerifin yirmisinde Wiyanaya geldik h.z. Allaha sonsuz şükürler olsun şimdi çok iyiyim.

Rabbim acil şifalar versin inşaallah. Hastalık güzel bir nimettir, bizimde başımızda halen mevcut. fakat derdi veren, dermanı da beraberinde gönderiyor. Önemli olan buna sabr etmek sanırım. Sonuçta imtihan dünyasındayız, namaz ve sabr ile yardım isteyeceğiz Yaradan'ımızdan. Rabbim bereketli şifalar versin.

Yaş yetmiş iş bitmiş demiyoruz h.z. Allahın duyurduğu doğru
bildiklerimizi duyurmaya çalışıyoruz. bu arada da bilmediklerimizi sizin gibi kültürlü genç kardeşlerimizden öğreniyorum. Cevabınızı bekliyorum...

Yaş yetmiş de olsa seksen de olsa, son nefese kadar mücadeleye devam. Bizler de sizin gibi büyüklerimizden gerekli tecrübeleri almaya çalışacağız, okuduğumuzu ve öğrendiklerimizi elbette birbirimize anlatmak ile de mükellefiz. Bir önceki mesajımda bahsettiğim alevi arkadaşım düzgün bir müslümandır. Bu kişiyi örnek göstermemin nedeni, alevilik bir mezhep değil, bir kültürdür. Ben aleviyim deyip de İslami yaşantıya aykırı hareketleri savunan insanlara örnek olması açısından kendisinden bahsetmiştim.

Ki, şuan çok sevdiğim bir insan var, alevi kültürü ile büyümüş, beş vakit namazını kılıyor, ramazan orucunu tutuyor, helal ve haram ölçülerine azami dikkat gösteriyor, hatta müşterilere telefonda ödemeler ile ilgili konularda (patronunun istediği doğrultuda) bazen yanlış bilgiler verdiği zaman dahi ruhunda onun ezikliğini hissedip benimle bu konuyu saatlerce mütaala eden bir insan. Benim için bu insan o kadar değerli ki, işte ben bu tip alevi kültürü ile büyümüş insanları bırakın örnek vermeyi, imkan olsa tablosunu yapar duvara asarım. Biz bu tip insanları Din kardeşimiz görüyoruz. İşte ben bunu anlatmak istedim, güzel ağabeyim.

Son düzenleme:
Üst Alt