Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ABD'nin müminlere gerçek bakış açısı

abrec

New member
Sonradan Müslüman olan ünlü rock şarkıcısı Cat Stevens Amerika’ya alınmayarak İngiltere’ye geri gönderildi.
Adını Yusuf İslam olarak değiştiren sanatçı, önceki gün Londra’dan Washington’a gelen uçağın yolcularından biriydi.
Amerika İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, Yusuf İslam’ın yolcular arasında olduğunun anlaşılmasından sonra, uçağı Maine eyaletine çevirdi.
Havaalanında sorgulanan ünlü şarkıcının Amerika’ya girişine izin verilmedi ve Londra’ya giden ilk uçakla ülkesine gönderildi.
Amerikalı yetkililer, Yusuf İslam’ın ulusal güvenlik gerekçelerinden dolayı ülkeye sokulmadığını bildirdi.
İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw olayı dün Amerika Dışişleri Bakanı Colin Powell’le New York’taki görüşmesi sırasında protesto etti.
Yusuf İslam’a geçen Mayıs ayında konser vermek üzere Amerika’ya girmesine izin verilmişti.
Cat Stevens olarak bilindiği yıllarda milyonlarca plak satan Yusuf İslam’ın, 1977 yılında Müslüman olmadan önce bestelediği parçaları, hemen hemen hergün Amerikan radyolarında çalmaya devam ediyor.
Teröre ve Irak’taki savaşa karşı açıklamalar yapan Yusuf İslam, aynı zamanda İsrail hükümeti tarafından Hamas terör örgütüne destek vermekle suçlanıyor.

abrec

New member
bence normal bir müslüman olarak amerikanın yaptığı katliama karşı çıkarsan yasaklarlar girmeni amerikaya.
aslında amerikanın bu tutumunuda destekliyorum iyiki sokmuyorlar.

islamci

New member
bence normal bir müslüman olarak amerikanın yaptığı katliama karşı çıkarsan yasaklarlar girmeni amerikaya.
aslında amerikanın bu tutumunuda destekliyorum iyiki sokmuyorlar.
sen kimden yanasın abrec kardeş.

Mücahid

New member
sen kimden yanasın abrec kardeş.

ABREC te bilmiyor sanırım kimden yana olduğunu kardeşim.Çok özür dileyerek bende size soruyorum aynı soruyu seçtiğiniz nick müstekbirlerin müslümaları aşağılarcasına kullandıkları hatta dillerine pelesenk ettikleri bir kelime "İSLAMCI" Peki siz kimden yanasınız kardeş.İslam ve müslümanlar tarafında ise lütfen nickinizi gözden geçirin.Dua ile

yelken06500

New member
islamcı

islamcı

ABREC te bilmiyor sanırım kimden yana olduğunu kardeşim.Çok özür dileyerek bende size soruyorum aynı soruyu seçtiğiniz nick müstekbirlerin müslümaları aşağılarcasına kullandıkları hatta dillerine pelesenk ettikleri bir kelime "İSLAMCI" Peki siz kimden yanasınız kardeş.İslam ve müslümanlar tarafında ise lütfen nickinizi göden geçirin.Dua ile

alemci dendiği zaman o kelimeden ne anlam çıkıyorsa islamcı dendiği zaman da kelimenin içerdiği anlam çıkar.

zamanı kokutanlar mürteci diyorlar bana ,

yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana !

islamci

New member
ABREC te bilmiyor sanırım kimden yana olduğunu kardeşim.Çok özür dileyerek bende size soruyorum aynı soruyu seçtiğiniz nick müstekbirlerin müslümaları aşağılarcasına kullandıkları hatta dillerine pelesenk ettikleri bir kelime "İSLAMCI" Peki siz kimden yanasınız kardeş.İslam ve müslümanlar tarafında ise lütfen nickinizi gözden geçirin.Dua ile
zaten ALLAH(C.C.) ye karşı olanlara karşı tavır aldığım için nickimi böyle seçtim.yani onların alay ettikleri şeyi bir araştırsalar daha iyi olur diye düşünmelerini sağlamak için.
bu arada ben yusuf islamdan yanayım. amerikanın ona böyle davranmasından yana değilim.

islamci

New member
islamci dememdeki amaç; islamdan yana olan ve islamı seçen ve ona layık olmaya çalışan mânâsında kullandım.

Mücahid

New member
alemci dendiği zaman o kelimeden ne anlam çıkıyorsa islamcı dendiği zaman da kelimenin içerdiği anlam çıkar.

zamanı kokutanlar mürteci diyorlar bana ,

yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana !

Enteresan bir kıyas eyvallah

abrec

New member

ben kimden yana olduğumu gayet iyi biliyorum kardeşim ne demek istediğimide gayet iyi anlamışınız senin yazına alperden gelen teşekkürden belli çok iyi anlamışınız.sokmasın amerika topraklarına gerçek müminleride kim mümin kim değil bilelim.
bak birileri amerikaya sokulmazken bireleri orada yaşıyabiliyor.
bence siz kimden yana olduğunuzu bir gözden geçirin derim ben size.
ben kimden yana olduğumu biliyorum ben amerikanın yaptığı zulme katliama soykırıma sen çıkaranlardan tepki gösterenlerden yanayım amerikada yaşamak için ona gıgını bile çıkaramayanlardan değil.

abrec

New member
ben bu yazdıklarımı sadece bir kişi için yazmadım yada sadece türkler içinde yazmadım.

islamci

New member
ben kimden yana olduğumu gayet iyi biliyorum kardeşim ne demek istediğimide gayet iyi anlamışınız senin yazına alperden gelen teşekkürden belli çok iyi anlamışınız.sokmasın amerika topraklarına gerçek müminleride kim mümin kim değil bilelim.
bak birileri amerikaya sokulmazken bireleri orada yaşıyabiliyor.
bence siz kimden yana olduğunuzu bir gözden geçirin derim ben size.
ben kimden yana olduğumu biliyorum ben amerikanın yaptığı zulme katliama soykırıma sen çıkaranlardan tepki gösterenlerden yanayım amerikada yaşamak için ona gıgını bile çıkaramayanlardan değil.
ben insanları hor görenlere karşıyım.tepkim, tepkisini eşitsizlikten yana kullananlaradır. madem laik amerika neden kamu alanında papazlar dolaşabiliyor. madem laikiz neden üniversitelerde başörtüsü yasak. madem herkese eşit davranan ülke amerika neden yusuf islamı bir tehdit olarak görüyor. neden islamı seçenler gerici oluyorda, neden heryerini açanlar ilerici oluyor.

Z

zeynep_hearty

Guest
saygıdeğer Abrec ifadesinde ''kimileri abd ye alınmazken kimileri rahat bir şekilde yaşabiliyor'' demiştir...ifade doğrultusunda kastedilen isim bellidir bu ifadeden anladığım aşikardır lakin bunun yanında saygıdeğer Abrec in Abd nin tutumundan anladığı ise mümini ve mümin olmayanı Abd nin kriterleri ve tercihleri üzre anladığıdır ..yazıktırki baz alınan yer oldukça gariptir...kaldıki mümin veya mümin değil bu tarz bir ifade,yaklaşım mümin olma yolunda olan herhangi biri için normal olmasa gerek...zira müminlerin sıfatları Kitabullahta aleni bir şekilde zikredilmiştir şu halde bir fikri şaibeye dayanarak yazmak ne kadar doğrudur kaldıki bu şaibe herhangi bir ülkenin değil zihniyeti belli olan bir ülkenin düşüncesinin neticesindedir...selam ve dua ile...

abrec

New member
ben sedece islami liderlerin ağzından amerika ve israile tepki lafları duymak istiyorum.duymuyorsam eğer onun müslümanlığıda müminliğide beni ilgilendirmez.ALLAHa yakın olsun.israilin lübnan saldırısında bizler tepki mitingleri düzenlerken neredeydi bu insanlar bunları merak ediyorum.herkez taşın altına elini sokacak.merak ettiğimde sadece amerika neden bir takım müslümanlara böyle davranırken bir takımına başka davranıyor.bu konu uzasın istemiyorum herkesin yaptığı kendine.mutlaka bunları eninde sonunda öğreneceğiz.

elsa

New member
muhafazakar

muhafazakar

islam garip değil arkadaşlar yusuf islamda inandığı doğrultuda eleştiride bulundu.safını bilmeyen boş dolaşmaktan öteye gidemez.abrec arkadaşımız senin safın neresi???????

islamci

New member
ben sedece islami liderlerin ağzından amerika ve israile tepki lafları duymak istiyorum.duymuyorsam eğer onun müslümanlığıda müminliğide beni ilgilendirmez.ALLAHa yakın olsun.israilin lübnan saldırısında bizler tepki mitingleri düzenlerken neredeydi bu insanlar bunları merak ediyorum.herkez taşın altına elini sokacak.merak ettiğimde sadece amerika neden bir takım müslümanlara böyle davranırken bir takımına başka davranıyor.bu konu uzasın istemiyorum herkesin yaptığı kendine.mutlaka bunları eninde sonunda öğreneceğiz.
kardeş miting düzenlemekle iş bitmiyor. yakındır zaten onların helakı. bende karşıyım amerikaya ve israile ama türkiyeden daha demokratik bir ülke ondan bahsediyorum. tepkim tüm eşitsizlik yapanlara dedim. bu gayet açık.

islamci

New member
duha kardeşimiz tarihi çok yakından takip eden birisi. teşekkür ediyorum kardeşim çok doğru konulara parmak basıyorsun.

Üst Alt