Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

80 li yılların çizgi filmleri hatırlayanınız varmı?

ayyþe

New member
ESTEBAN
Dizinin adı da Esteban mıydı? Güneşin Oğlu Esteban derlerdi ona. Maya uygarlıkları, gizli geçitler, hazineler bir de Kaptan Mendoza vardı.

MONÇİÇİLER
1983 yılında yayınlanan ve benim en sevdiğim çizgi filmlerden biriydi monçiçiler. Küçük maymunlardan oluşan bir topluluktu. Ağaçlarda dolaşırlardı.

UÇAN KAZ
"Hey Morton..?"
Uçan Kaz Morton, a seslenen küçük yaratık (M.Ali Erbil) ın bu sesi ****enli yılların klişelerinden biri olmuştur benim için..

Parmak kadar bi çocuk (Nills) bu kazcağızın üzerinde olmak üzere uzun seyahatlar yapar, bu seyahatlarında türlü maceralar yaşar ve ekrandaki çocuklara keyifli anlar yaşatırlardı.

HE-MAN
Gölgelerin gücü adına güüüüüç bende artık HE-MAN Birde bunun ardından bir melodisi vardı. Kılıcı ile korkak kedisine dokunur onu kükreyen bir aslana çevirerek düşmanlarını halt ederdi. She-ra ondan bir süre sonra sanırım kız çocuklarını cezbetmek amacıyla aynı formatta yayınlanmaya başlamıştı.

VOLTRAN
ya nasıl unutulur o güzelim çizgi film,
haftasonu sabahın sekizinde uyanıp deli gibi onu beklediğim zamanları nasıl unuturum. her biri ayrı elementlerden ortaya çıkan 5 aslanın muhabbetleri. ya abi düşmanlarında da ne para varmış, bu patlatıyo bunlar doymuyolar yenilmeye. hehe
her seferinde bi robot daha geliyo. acayipti vallaha

ATAOM KARINCA
Kafasında kaskı ve tıpkı Süpermen'in kostümünde "S" harfi olduğu gibi Atom Karınca'nın kostümünde de "A" harfi vardı.Bir yerlerde olay olduğu zaman "atom karınca geliyoooooooooor" diye bağırarak olay yerine intikal eder ve kötülerin icabına bakıverirdi. En sevdiğim karekterlerden biri olan Atom Karınca düşmanlarını parmağından yakalayarak yerden yere vururdu.

POLYANA
O zamanlar çizgifilmler belki bugünkü kadar gelişmiş olmasa da konuları daha çok hayatın içindendi..Hayatta karşılaşabileceğimiz şeylerden konu yaparlardı çizgi filmlere,ve bizlerin bunlardan kendimize pay çıkarmamızı hedeflerlerdi.. Pollyanna'da bu tarz çizgifilmlerin başında geliyordu..

VİKİNGLER
Sizlerinde hatırladığı gibi eskiden TRT'de yayınlanan bir çizgi film vardı.Bir viking çocuğu ve kabilesinin başından geçen olayları anlatırdı.Çocuğun adı vikiydi.

Alıntı..

ayýþýðý

New member
ATAOM KARINCA
Kafasında kaskı ve tıpkı Süpermen'in kostümünde "S" harfi olduğu gibi Atom Karınca'nın kostümünde de "A" harfi vardı.Bir yerlerde olay olduğu zaman "atom karınca geliyoooooooooor" diye bağırarak olay yerine intikal eder ve kötülerin icabına bakıverirdi. En sevdiğim karekterlerden biri olan Atom Karınca düşmanlarını parmağından yakalayarak yerden yere vururdu.
ya evet bunu hatırlıyorum ben,bide ay savaşçıları vardı bayılırdım ya o çizgi filme :)
ahh zaman nede çabuk geçersin:p

kurumuþ çoraklar

New member
ton ton ailesi ne hastaydım hee birde 82-85 yılları arasında adile naşitin uykudan önce proğramın içinde musti vardı heidi yide unutmamak lazım ewt çok güzel ve bizim zamanımızın çizgiflimleri :=)

teşekkürler ayşe kardeşim çocuklum duygularını tekrar anımsattığın için

talha_

New member
ben fazla birsey hatırlamıyorum ama bi susam sokağı vardı çizgi film desem çizgi film değil değisik bi seydi..;:)

zaten bu küçükken izlettirilen seylere çok dikkat etmeli..ister istemez çocukların hayal dünyalarında onulmaz yaralar acabiliyor..:confused:

Üst Alt