Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

41 yasin okuyalım

asel

New member
islam forum ailesi olarak sıkıntısı ve darlığı olan kardeşlerimiz için 41 yasin okuyalım rabbim belki bu sayede sıkıntılarını ve darlıklarını giderir inşaallah 41 yasin okuyacağimiz kardeşlerimiz ismini yazdırıp onlar adına niyetlenip hep beraber okuyalim inşaallah biliyorsunuzki kardeşin kardeşe ettiği dua makbulmuş
okumak isteyenler isimlerini yazdırsın 41 yasin dağıldımı başlarız inşaallah

ilk yasin-i şerif ben aldım ALLAH KABUL ETSİN İNŞ

ASEL -1
BEKİR ABİ -3
SAMANYOLU-2
HİLAL-3
ELİF NİSA-5

Son düzenleme:

chamdali

New member
Selam,

41' e tamamlamanın özel bir anlamı var mı?

Varsa nedir, öğrenebilir miyim?

asel

New member
Yasin-i Şerif'i mutlaka "kırk bir" defa okumak diye bir sayı tespitini kaynaklarda göremedim. Böyle bir sayı mecburiyeti yoktur. Ancak okuyuşları disipline edebilmek için belli bir sayıda (mecburiyet olmasa da) mahzur da olmayabilir. Çünkü bu sayı tespiti okumayı azalmaktan kurtarmaktadır. Maksadı da bu olmalıdır

chamdali kardeşim biliniyorki yasin-i şerif kuranın kalbidir okumakta zarar gelmez aksine faydası olur ALLAHIN İZNİYLE İNŞAALLAH

chamdali

New member
Yasin-i Şerif'i mutlaka "kırk bir" defa okumak diye bir sayı tespitini kaynaklarda göremedim. Böyle bir sayı mecburiyeti yoktur. Ancak okuyuşları disipline edebilmek için belli bir sayıda (mecburiyet olmasa da) mahzur da olmayabilir. Çünkü bu sayı tespiti okumayı azalmaktan kurtarmaktadır. Maksadı da bu olmalıdır

chamdali kardeşim biliniyorki yasin-i şerif kuranın kalbidir okumakta zarar gelmez aksine faydası olur ALLAHIN İZNİYLE İNŞAALLAH

Teşekkürler, cevap için.

Sayı takıntınız olmaması güzel ama yine de merak ediyorum bu sayıyı tespit edenler neden 41'i seçmişler. Özel bir anlamı var mı? Bir de Yasin okumakla giderilecek olan sıkıntı ve darlık maddi mi manevi mi?

Yasin okunmasından elbette zarar gelmez. Yeter ki üzerinde durarak / düşüne düşüne okunsun. Ayetlerin ne demek istediği anlaşılmaya çalışılsın.

asel

New member
merak ettiklerinizi müftülükte cevaplayacak hocalarımız var onlar daha iyi cevap verirler her sorunuza
sizin insanların takıntılarını araştırmak değil eğer biliyorsanız bir yasini şerif okumanızdır eğer istiyorsanız oda sizin bileceğiniz iş
yapılan ALLAH rızası için yasin okumaktır sizin meraklarınız için açılan başlık değil chamdali kardeşim

Elifnisa

New member
bu akşam 5 tanede ben okuyayım benide eklersen sevinirim aselcim...

40 rakamı kesretten kinaye amacıyla kullanılmaya gayet uygun bir rakam olmasından kaynaklanmaktadır.... yani çok, çokluk anlamına gelebilir...

asel

New member
alınan yasin-i şerif-14
kalan -27
bitirip duasını yapalım inşaallah

chamdali

New member
Anlayarak, düşünerek, acele etmeden

isterseniz 1000 defa okuyun (kesretten kinayedir)

ayþen24

New member
allah rızası için 41 yasine yardım

allah rızası için 41 yasine yardım

selamun aleyküm din kardeşlerim sizden gönül muradım için yasin istiyorum başladım18tane oldu sizlerinde yadımlarını bekliyorum muhammet aşkına yardım edin bana zor durumsayım evlilik yolunda ilerlerken saçma sapan bir nedenden dolayı bitti istemeye geliceklerdi 3hafta sonra allah aşkına bana yardım edin kardeşlerim abilerim ablalarım sizin dualarınıza ihtiyacım var allaha emanet olun

asel

New member
ayşen24 kardeşim ben 3 yasin-i şerif aldım rabbim niyetlerini kabul etsin inşaallah

asel

New member
alınan yasin-i şerif-14
kalan -27

yasini şeriflerimiz kaldı :( şimdilik 5 yasini şerif daha aldım inşaallah

Üst Alt