Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

4 yaşında Kur'an öğrendi, 6'da hafız oldu...

Talha27

New member
Web sitesi
komando790.sitemynet.com
6 yaşında hafız oldu

4 yaşında Kur'an öğrendi, 6'da hafız oldu...

14 Haziran 2007 11:04
--------------------------------------------------------------------------------
Sakarya İmam Hatip Lisesi Müdürü Ziya Cevherli'nin oğlu olan 6 yaşındaki Muhammed, Hendek, İkramiye köyünde düzenlenen hafızlık cemiyetine katıldı.

Sakarya İlahiyat Fakültesi Dekanı, Fatih Camii İmam Hatibi ve Sakarya Müftüsü gibi bir heyetin sınavından başarıyla geçen Muhammed, Türkiye'nin en küçük hafızı oldu.

Muhammed Cevherli, istenilen yerden Kur'an'ı ezbere okuyarak takdir topladı.

Sakarya'da bir çocuk 6 yaşında Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız oldu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Fatih Camii İmam Hatibi Hafız Osman Şahin, İstanbul Süleymaniye Camii İmam-Hatibi Hafız Ekrem Nalbant, Sakarya Müftüsü Sinan Cihan ve meşhur hafız Emin Saraç'ın sınavından da başarıyla geçen Muhammed Serdar Cevherli, Türkiye'nin en küçük hafızı oldu. Sakarya İmam-Hatip Lisesi Müdürü Ziya Cevherli'nin oğlu olan Muhammed Serdar, Hendek İkramiye köyünde düzenlenen hafızlık cemiyetine katıldı. Heyet önünde istenilen yerden Kur'an-ı Kerim'i ezbere okuyan küçük Muhammed büyük takdir topladı.

Kendisi de hafız olan baba Ziya Cevherli, eşinin de hafız olduğunu belirterek, "Muhammed, 4 yaşında Kur'an-ı okumayı öğrendi ve aynı yaşta hatmetti. Kur'an-ı Kerim'i ezberlemeyi de çok istiyordu. Ancak biz 6 yaşına kadar bekledik. 6 yaşına girince annesi ve benim gözetimimde ezber yapmaya başladı. Ailenin dışında birine karşı sorumluluk duygusu oluşması sebebiyle Hafız Yahya Burnaz da ilgilendi. Günde 6-7 sayfayı çok rahat ezberleyebiliyordu. Ancak biz bunu 2-3 sayfa ile sınırlı tuttuk. Evde evcilik oynar gibi eğlenceli bir şekilde ezber yaptı. 6 yaşını bitirmeden hafız oldu." dedi.

Diyanet'ten belge verilecek

Ailede çok sayıda hafız bulunduğunu ifade eden Cevherli, liseye giden diğer 2 çocuğunun da Kur'an-ı Kerim'i hatmettiğini ve derslerinde de gayet başarılı olduğunu vurguladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 6-7 Ağustos 2007 tarihinde yapacağı hafızlık sınavına küçük Muhammed'in de katılacağını ve resmen 'hafızlık belgesi' alacağını ifade eden Cevherli duygularını şöyle dile getirdi: "Bir baba olarak çok mutluyum. Oğlumuzun hafız olması bize inanılmaz bir huzur ve sevinç veriyor. Bu duyguyu tarif edemiyorum. Ben, babam, babamın babası ve geçmiş kuşak hep hafız. Muhammed bu güzel aile geleneğimizi sürdürüyor. Hayatta bundan daha güzel bir şeye sahip olmak mümkün değil."

Zaman
Duran SAVAŞ

gizemli

New member
Ben, babam, babamın babası ve geçmiş kuşak hep hafız. Muhammed bu güzel aile geleneğimizi sürdürüyor. Hayatta bundan daha güzel bir şeye sahip olmak mümkün değil."

Bencede mümkün değil. Maşallah...

FUADEKE

New member
bi de 70 yasında kuranı ögrenenler var misal benim anneannem. müthiş bi azmi var ögrendi sayılır her ziyaretine gittiğimde hemen kuranı çıkartıyo beni okut diyo... imreniyorum onun azmine...

Talha27

New member
Web sitesi
komando790.sitemynet.com
Bunun dışındakiler dost edilmemesi gereken kişilerdir..
Nisa /144. Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

Ç

ÇÝray

Guest
bi de 70 yasında kuranı ögrenenler var misal benim anneannem. müthiş bi azmi var ögrendi sayılır her ziyaretine gittiğimde hemen kuranı çıkartıyo beni okut diyo... imreniyorum onun azmine...
aynı şekilde benim anneanem de öyle...:p

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
arkadaşlar yazıyı tartışmadan temizledim konu hakkında fikri olan yazsın inşallah...

Rahmân'ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler...Kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) “Selam!” derler (geçerler)” (Furkan 25/63)

Üst Alt