Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

3 bın kart nasıl yazılır?

Enver Ýstek

metin mete
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3 BIN KART NASIL YAZILIR? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisianlatiyor: "Sene 1965. Bir genel müdürlükte özel kalem müdüryardimcisiyim.. Bayrama 10 gün var.. Benim müdür hastalandi.. Ise gireli 2 hafta olmus, olmamis.Genel Müdür bey beni çagirtti: [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- Tebrik kartlari hazir mi?.. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sasirdım[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- Hangi kartlar efendim?[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- Aman evladim, Sükrü Bey sana söylemedi mi?Bayram geldi, tebrik kartlari simdiye kadar hazir olmaliydi.. Tühtüh..Çabuk hemen hazirlayiverin.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- Emredersiniz efendim! dedim.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ancak sabaha kadar3 bin karti nasil yazacagim?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Genel müdür bey, bütün kartlari çini mürekkebiyle ve en güzel yazimla yazmami istedi. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt'takilere su sekilde yazacaktim: [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim"[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1.000 tanesi de üst makamdakilere olacakti ve onlarda da su ifade yer alacakti:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken, sihhatli vebasarili günler niyaz ederim." [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sabaha kadar 3 binkart, düsünebiliyor musunuz?!?..Çaresiz kollari sivadim:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim",[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim",[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim"[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yaziyorum,yaziyorum bitmiyor!..[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Nasil sıkıntı basti!...
wacko.gif
[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]738, 918..[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2,5 paket Samsun'u bu arada bitirmisim. Öyle iskence çekiyorum ki, ekmek parasi olmasa birakip kaçacagim. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sira 2000.karta geldiginde safak söküyordu. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ben de bitmisim ama önümde hala yiginla kart duruyor![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]...[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1.000 tane de üst makamlara yazilmasi gerekenler var.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. paket sigarayla birlikte [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken, sihhatli ve basarili günler niyaz ederim"e basladim..[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Boyuna yaziyorum, göz kapaklarim iyice agirlasti, takoz koysam gene dekapanacak.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]209, 529, 689.. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yaz babam yaz.. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ama artik kalemi parmaklarimin arasinda tutamaz oldum. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ben kaleme degil, kalem bana hakim:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken,sihhatli ve basarili günlerniyaz ederim."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken,sihhatli ve basarili günler niyaz ederim.",[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Niyaz ederim basarili günler sizinle esinizin [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]bayramini kutlarken.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Kutlarken esinizin bayramini saygiyla sihhatli günler diler Niyazi ile beraber ederim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Niyazi ile birlikte sizin ve esinizin bayramini kutlarken ayrica sihhatle ederim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Önce bayraminizi eder, sonra esinizle Niyazi'ye basarili günler dilerim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sizin de esinizin de Niyazi'nin de bayramini saygiyla eder, sihhat dilerim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sihhatli esinizin bayramini saygiyla kutlarken,Niyazi'ye basarilar diler ayni zamanda ederim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bayraminiza etmeden önce esinizi saygiyla kutlar Niyazi'nin gözlerinden öperim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Sizin de, esinizin de, Niyazi'nin de,bayraminida,tatilini de, gelmisinide, geçmisini de.. saygiyla ederim.."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]...[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sabah tam mesai saatinde, gözlerim kan çanagi birhalde kartlari yetistirdim.. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Genel müdür bir-ikisine söyle birbakti: [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- "Aferin" dedi. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- "Güzel yazmissin. Hemen postalayin!" [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]HEMEN POSTALADIK!..[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3 gün sonra da önce bizim genel müdürü, sonra da bendenizi postaladilar!..[/FONT]

Üst Alt